ייעוץ וליווי לצמיחה והצלחה עסקית

היועץ עסקי של שחר יועצים ממלא תפקיד מרכזי בתהליך פיתוח עסקי על ידי מתן הכוונה מקצועית אסטרטגית למנהלים ולבעלי עסקים. תפקידו של היועץ כולל ניתוח מצב קיים, זיהוי הזדמנויות ואיומים, פיתוח אסטרטגיות, יצירת תוכניות עסקיות, ושיפור תהליכים פנימיים. הוא מסייע בפיתוח תחום שיווק ומכירות, ניהול פיננסי, ניהול סיכונים, פיתוח צוותים ויישום טכנולוגיות חדשות. בנוסף, היועץ העסקי מלווה את העסק תוך בקרה של התקדמות התוכניות ומסייע בבניית קשרים ושותפויות אסטרטגיות. מטרת הליווי העסקי היא לנצל הזדמנויות, לצמצם סיכונים ולהשיג את יעדי הצמיחה של העסק בצורה מיטבית בהתנהלות עסקית נכונה.

פיתוח עסקי

מה כולל פיתוח עסקי?

פיתוח עסקי כולל מכלול תהליכים שמטרתם זיהוי ויישום הזדמנויות צמיחה בתוך הארגון ובין ארגונים. מדובר בתת-תחום של עסקים, מסחר והתנהגות ארגונית, שמתמקד ביצירת ערך לטווח ארוך מלקוחות, שווקים ויחסים. פיתוח עסקי אפשרי בכל ארגון – קטן או גדול, רווחי או מפסיד. הפיתוח העסקי יכול להתבצע בצורה פנימית או חיצונית, לעיתים קרובות באמצעות יועצים עסקיים או מערכות תכנון ממשלתיות שנועדו לתמוך בעסקים קטנים.

אסטרטגיה ותכנון עסקי

פיתוח ויישום אסטרטגיות ארגוניות, יצירת תוכניות עסקיות, ניתוח שוק ומתחרים​

שיווק ומיתוג

בניית מותג והגברת מודעות, קמפיינים שיווקיים, שיווק דיגיטלי ורשתות חברתיות.

מכירות ופיתוח לקוחות

פיתוח קשרים עם לקוחות קיימים וחדשים, ניהול תהליכי מכירה, ניתוח והגדלת פייפליין מכירות.

שיתופי פעולה ושותפויות אסטרטגיות

ניהול בריתות עסקיות, פיתוח שותפויות אסטרטגיות, מיזוגים ורכישות.

חדשנות ופיתוח מוצרים

מחקר ופיתוח (מו"פ), יצירת מוצרים ושירותים חדשים, ניהול תהליכי חדשנות.

מימון וגיוס הון

גיוס כספים והשקעות, ניהול כספים ותקציבים, פיתוח מודלים פיננסיים.

ניהול פרויקטים ותהליכים

ניהול פרויקטים עסקיים, שיפור תהליכים ותפעול, ניהול סיכונים.

משאבי אנוש ופיתוח ארגוני

פיתוח הון אנושי, ניהול והדרכת עובדים, בניית תרבות ארגונית.

אתיקה וקיימות

פיתוח אתי בארגונים, יישום מדיניות קיימות סביבתית וחברתית, אחריות תאגידית.

טכנולוגיה וחדשנות דיגיטלית

יישום טכנולוגיות חדשות, טרנספורמציה דיגיטלית, ניהול מידע וניתוח נתונים.

כל אחת מהקטגוריות הללו כוללת תחומי התמחות רבים, ותורמת לפיתוח העסק בצורה הוליסטית אינטגרטיבית. ניתן להתבונן בתהליך פיתוח עסקי דרך עדשות שונות. הוא יכול להוות חלק מפרויקט ספציפי, מצבי צמיחה, פיתוח יחידות ארגוניות ועוד.

ייעוץ פיתוח עסקי

הובלת תהליך פיתוח עסקי

אנשי מקצוע בתחום הפיתוח העסקי לרוב מגיעים מרקע של מכירות, שירותים פיננסיים, בנקאות השקעות או ייעוץ ניהולי. כישוריהם המרכזיים כוללים גמישות תרבותית, תכנון אסטרטגי וניהול יחסים. ה"פייפליין" מתייחס ללקוחות פוטנציאליים שהחברה מפתחת, כאשר אנשי הפיתוח העסקי מקצים לכל לקוח סיכוי הצלחה ונפח מכירות חזוי. מערכות ממוחשבות של ניהול קשרי לקוחות (CRM) עוזרות לנהל נתונים ולייצר תובנות עסקיות.

מנהלי פיתוח עסקי או יועצים עסקיים מומחים בתחום מכינים דוח הזדמנויות צמיחה פוטנציאליות להנהלה הבכירה או לדירקטוריון. המודל העסקי והתוכנית העסקית מהווים מפת דרכים ומשמשים כלי מרכזי בתהליך.יישום התכנית מתבצע תוך שיתוף פעולה הדוק עם פונקציות ארגוניות שונות, בין היתר עם מחלקות מחקר ופיתוח, ייצור, שיווק ומכירות. 

בארגונים גדולים ומבוססים, במיוחד בתעשיות טכנולוגיה, הפיתוח העסקי כולל ניהול קשרים אסטרטגיים ובריתות עם חברות צד שלישי. שותפויות אלו מנצלות את המומחיות, הטכנולוגיות או הקניין הרוחני של כל צד כדי לזהות, לחקור, לנתח ולהביא לשוק עסקים ומוצרים חדשים. הפיתוח העסקי מתמקד ביישום התוכנית העסקית האסטרטגית באמצעות מימון הון, רכישה/מכירת טכנולוגיות, מוצרים וחברות, והקמת שותפויות אסטרטגיות.

פיתוח עסקי קשור באופן הדוק לאסטרטגיה שיווקית, כולל מיתוג, הרחבת שווקים, רכישת לקוחות חדשים והגברת מודעות למותג. תפקידו המרכזי של מנהל פיתוח עסקי הוא למנף שותפויות על מנת ליצור ערך לטווח ארוך. בניית מוניטין חזק מהווה מרכיב קריטי עבור תהליך פיתוח עסקי. הוא בונה נאמנות של הלקוחות, מגביר רכישות חוזרות ומחזק קשרים ארוכי טווח עם ספקים ועובדים. חברות חייבות לדאוג לצורכי הלקוחות, לשמור על יחסים עסקיים הוגנים ולטפח עבודת צוות פורייה בקרב העובדים. מוניטין חזק מוביל לגידול בהיקף העסקאות וקבלת מימון לפיתוח.

ייעוץ לפיתוח עסקי

צרו איתנו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם עוד היום

   יועץ עסקי

   העסק שלך יכול להרוויח יותר!

   לפגישת ייעוץ ללא עלות מלאו פרטים 

   יועץ עסקי
   יועץ עסקי

   העסק שלך יכול להרוויח יותר!

   לפגישת ייעוץ ללא עלות מלאו פרטים 

   יועץ עסקי

   העסק שלך יכול להרוויח יותר!

   לפגישת ייעוץ ללא עלות מלאו פרטים 

   יועץ עסקי
   יועץ עסקי

   העסק שלך יכול להרוויח יותר!

   לפגישת ייעוץ ללא עלות מלאו פרטים