התקשרו לייעוץ עסקי
ייעוץ עסקי לחברת אופטימל
ייעוץ עסקי לחברת חיתוך לייזר
ייעוץ עסקי לחברת חיתוך לייזר
ייעוץ עסקי לחנות תאורה
ייעוץ עסקי לאדריכל
ייעוץ עסקי לחברת התייעלות אנרגטית
ייעוץ עסקי למפעל ספקי כח
ייעוץ עסקי לחדרי בריחה
ייעוץ עסקי למסעדה
ייעוץ עסקי ליצרן שלטים
ייעוץ עסקי למכון טיפוח
ייעוץ עסקי לבית דפוס
ייעוץ עסקי לבית דפוס
ייעוץ עסקי לקבלן חשמל
ייעוץ עסקי לצלם
ייעוץ עסקי לחנות וילונות
ייעוץ עסקי לקבלן
ייעוץ עסקי למרכז רפואי
ייעוץ עסקי ליהלומנים
ייעוץ עסקי למעצבים
ייעוץ עסקי לחברת סטארטאפ
ייעוץ עסקי לחברות
ייעוץ עסקי לחברות בניה
ייעוץ עסקי לקבלני חשמל
ייעוץ עסקי לחברת הפקה
ייעוץ עסקי לחברת ייעוץ
ייעוץ עסקי לחברת מערכות כיבוי אש
ייעוץ עסקי למשווקים
ייעוץ עסקי לחברת תפעול
ייעוץ עסקי לקבלני חשמל
ייעוץ עסקי לבית אבות
ייעוץ עסקי לדפוס
ייעוץ עסקי למשרד חקירות
ייעוץ עסקי לעסקים
ייעוץ עסקי לקבלני ספרינקלרים
ייעוץ עסקי לעקבלני ספרינקלרים
מזרחי הלפרין
סטיקי
ענבר
קפהדרציה
ייעוץ עסקי לרשתות מזון
ייעוץ עסקי לחברת אחזקות ופרויקטים אדריכליים
ייעוץ עסקי ליבואנים
ייעוץ עסקי לבית תוכנה
ייעוץ עסקי לחברת מכטרוניקה
ייעוץ עסקי לבית דפוס
ייעוץ עסקי לחנות מוצרי תאורה
ייעוץ עסקי לקצביה
ייעוץ עסקי למפעלים
בין לקוחותינו:
קריירה בייעוץ עסקי

החלטתם להגשים חלום של שנים וסוף סוף לפתוח עסק עצמאי משלכם? זוהי ללא ספק החלטה חשובה ומרגשת במיוחד שתשנה את חייכם ולכן, רגע לפני שאתם קופצים למים העמוקים, כדאי לעשות כל מה שנדרש כדי שהעסק החדש, שאותו תכננתם זמן רב כל כך, יוביל אתכם לסיפוק מקצועי ולהצלחה כלכלית.

האם ניתן לנבא מראש סיכוי הצלחה של עסק בתחילת דרכו? ובכן, במידה מסוימת. כאשר השלבים הראשונים בהקמת המיזם מתבצעים באופן מדויק, מקצועי ומאוזן, פוטנציאל ההצלחה עולה. יחד עם זאת, הקמת העסק הינו תהליך מורכב ומאתגר, שמעבר לכלים מקצועיים שיש בידו של בעל העסק, מצריך ידע, ניסיון ותכנון פיננסי מוקפד. בדיוק בנקודה הזאת "נופלים" רבים מהיזמים החדשים, שמחליטים להקים עסק לבד, ללא ליווי עסקי.

ייעוץ עסקי לפתיחת עסק חדש

אילו טעויות עושים רבים מבעלי העסקים בתחילת דרכן?

לעיתים אלה טעויות מינוריות, אותן ניתן לתקן בקלות. אך, כאשר מדובר בהתנהלות פיננסית לקויה, פזרנית ולא מחושבת, הסיכוי שהמיזם "יעמוד על הרגליים" ויהפוך להצלחה מסחרית, כמעט אפסיים. רוב הטעויות הפיננסיות האלה משותפות לעסקים בגדלים וסוגים שונים: לאלה השייכים לתחומים "כבדים" כמו תעשייה או טכנולוגיה ולאלה העוסקים בתחומי פרילנס, שירות ומכירות.

האם אתם יודעים כיצד לא ליפול למלכודות הפיננסיות של טירונים? לפניכם מעין "צ'ק ליסט" של טעויות נפוצות בהתנהלות עסקית כלכלית, מוזמנים לבדוק את עצמכם:

אי הפרדה בין החשבונות הבנקאים

תשאלו כל יועץ עסקי – מהי הטעות הבסיסית ביותר שמונעת מבעל עסק חדש להתחיל "ברגל ימין"? התשובה תהיה חד משמעית: ניהול כספים של העסק באמצעות החשבון הבנקאי האישי. ובכן, לעיתים קרובות, מקימי עסקים פטורים או מורשים (חברות בע"מ מחויבות לפתוח חשבון עסקי על פי חוק) אינם חושבים כי יצירת חשבון עסקי בבנק בתחילת הדרך הינה פעולה נחוצה.

ואמנם אי הפרדה בין החשבון העסקי ובין הפרטי גורמת לחוסר סדר ולא מאפשרת לראות את התמונה השלמה של המצב הפיננסי בעסק. באמצעות ההפרדה המלאה בין החשבונות, תוכלו לעקוב בקלות אחר מצבו הפיננסי של העסק, להקל על החישובים של רואה החשבון או יועץ המס שלכם ולהבין האם אתם זקוקים לליווי במסגרת ייעוץ פיננסי.  כמו כן, ההפרדה בין החשבונות עשויה להגן עליכם מפגיעה בדירוג האשראי, אם בעתיד ייווצרו התנאים לכך.

כדאי ליצור חשבון עסקי על שם העסק (עם כרטיס אשראי וצ'קים נפרדים) כבר בשלב הקמת המיזם ולא לחכות ליום בו העניינים יתחילו להסתבך.

תכנית עסקית לעסק חדש

התנהלות כלכלית לא זהירה בשנה הראשונה של העסק

זאת אחת ההמלצות החשובות ביותר של יועצים עסקיים בתחום הפיננסי: להתייחס לשנה הראשונה של העסק כתקופת ניסיון, בה לא מבצעים קניות גדולות. בין אם העסק שלכם זקוק להשקעה מסיבית ובין אם לא, תהיו זהירים, מחושבים ורציונליים. כך למשל, לא מומלץ לעשות השקעות פרטיות משמעותיות, כגון קניית בית, רכב, הזמנת חופשות יקרות או הפקת אירועים גדולים. בכל מה שקשור להוצאות אישיות, נסו להתנהל באופן חסכוני. ולמה זה חשוב? כי העתיד עלול להפתיע והעסק החדש שלכם, גם אם הוא כבר רווחי, עדיין לא יציב מספיק כדי שתוכלו לסמוך עליו לטווח ארוך.

כמובן, לא כדאי לנהוג בפזרנות גם בהשקעות הקשורות לעסק. אל תנסו לקפוץ מעל הפופיק, השקיעו במה שנדרש, לא מעבר לכך.

שימוש מוגזם בכרטיס האשראי

יזמים חדשים, שימו לב: על פי יועצים פיננסיים, רכישות פזרניות באמצעות כרטיס האשראי העסקי הן אחת הסיבות הידועות לכישלון כלכלי.

לא צריך להיות בעל עסק כדי ליפול במלכודת הדבש של כרטיסי אשראי. רבים מאיתנו נוטים להתייחס אליהם כאל "יש מאין", ומבחינה פסיכולוגית, קל יותר להוציא כסף עם כרטיס אשראי מאשר לשלם במזומן. כשמדובר בעסק חדש, הפזרנות הפיננסית באמצעות כרטיסי האשראי מסוכנת מאוד. בלי לשים לב אתם עלולים למצוא את עצמכם במינוס, גם אם "על הנייר", העסק רווחי.

כיצד תוודאו שאתם לא מפריזים בהוצאות באמצעות קניות בכרטיס האשראי? במקרים רבים, יועצים פיננסיים ימליצו על שימוש בכרטיס חיוב מידי (DEBIT) במקום בכרטיס אשראי רגיל.

חוסר מוכנות למשבר

החיים לא צפויים, כפי שכולנו נאלצנו לגלות בתקופה אחרונה עם בואה של מגיפת הקורונה. אף אחד לא חסין בפני המשברים הכלכליים, גם הטובים שבינינו ותתפלאו לשמוע – גם לכם זה עלול לקרות ולאו דווקא באשמתכם. אך למה עסקים מסוימים מצליחים לצאת מהמשבר בקלות יחסית והאחרים נכשלים? יועצים פיננסיים מציינים כי ההבדל טמון במוכנות "לימים השחורים". בעלי עסקים מנוסים שחוו משברים פיננסיים בעבר, נוטים לנהוג בזהירות יתר בכספי ההוצאות שלהם ולשמור באופן קבוע בחשבון הבנק סכום ההוצאות של כ-3 חודשים, לכל צרה שתבוא.

ניהול משברים בעסק חדש

העדר מסגרת תקציב ברורה ומוגדרת מראש

זהו כלל חשוב בתחום ייעוץ פיננסי: כל עסק זקוק לתכנית תקציבית והיא בלבד זאת שתקבע כמה תוציאו כל חודש (אגב, כלל זה חשוב גם לניהול משק הבית). במילים פשוטות, תכנית עסקית עם מסגרת תקציבית תסייע לכם להבין מה הם המשאבים הכלכליים שעומדים לרשותכם וכמה כסף פנוי יש לכם בחשבון (וגם כמה יהיה בסוף החודש). בתהליך בניית מסגרת תקציבית יש להגדיר ולסווג הוצאות לפי תחומים, כגון; רכישת ציוד, השקעה ביכולות פרסום ושיווק, גיוס כוח אדם, תשלומים קבועים ועוד, ולחשב אותן הן באופן נפרד והן כחלק מכלל ההוצאות.


ייעוץ עסקי

ליווי עסקי
ייעוץ עסקי בצפון
אבחון עסקי
ייעוץ שיווקי
אימון עסקי
ייעוץ כלכלי
ייעוץ ארגוני
ייעוץ אסטרטגי
תוכנית עסקית
אבחון כח אדם
ייעוץ קריירה
הרצאות לעסקים
סמינרים לעסקים
קורס ייעוץ עסקי

מאמרים

ייעוץ עסקי
ניהול תקציב
עסקים קטנים
מטרות עסקיות
הפסדים שרואה חשבון לא רואה
ייעוץ עסקי להרחבת העסק
עומס ותהליכי עבודה
מלכודת - התרחבות עסקית
שונא יועצים עסקיים?
ההבדל בין ייעוץ לליווי עסקי
ייעוץ עסקי מגדיל מכירות
יישום הייעוץ העסקי
יועץ עסקי
מי מנהל לך את העסק?
מבנה תוכנית עסקית
יועצים עסקיים

סדנאות לעסקים

הנוסחה הסודית לעסק מרוויח
סדנת שיווק
סדנת ניהול
המחסום הראשון של מנהל
ביזור סמכויות
ניהול זמן
פייסבוק לעסקים

מימון והלוואות

הלוואות במסלול מהיר
הקרן לעסקים קטנים
מימון לעסקים בינוניים
קרן היצואנים
האגודה הישראלית להלוואות ללא ריבית
קרן הגליל

אקסל לעסקים

קובץ ניהול לקוחות
איתור ומיון נתונים
שליחת מכתבים ללקוחות
מדבקות למכתבים ללקוחות
שליחת SMS ללקוחות

תוכנית עסקית

מבנה התוכנית העסקית
תמצית מנהלים
המוצר / השרות
השוק
ההזדמנות העסקית
התחרות
תוכנית השיווק

מט"י

מטי בירושלים
מטי ברעננה
מטי בראשון לציון
מטי בחיפה
מטי בקריות
מטי בעכו
מטי בכרמיאל
מטי בטבריה
מטי בנצרת
מטי נצרת עלית
מטי בקרית שמונה
מטי בראש פינה
מטי בבית שאן

ייעוץ עסקי  במרכז - שחם 30, פתח תקווה  |  ייעוץ עסקי בצפון  - שד' ההסתדרות 32, צ'ק פוסט, חיפה   |   מדיניות פרטיות  |  קידום בגוגל | פרסום אתרים  קידום אתרים
Call Now Buttoncss.php